Rubriky: ZÁBAVA TRENDY VIDEA NOVINKY
 

Takový rozhovor se jen tak nevidí. Ještě stále ministr financí Andrej Babiš (ANO) byl hostem moderátorky Světlany Witowské v pořadu Interview ČT24 a byla to pořádná sranda. Předseda hnutí neustále opakoval ty samé výmluvy a pořádně se rozčiloval, moderátorka to však vzala s klidem, občas však měla problém, aby do kamery nevybouchla smíchy.

I když nesledujete politiku, jistě jste si všimli, že se tam něco děje. Jednoduše vám to vysvětlíme. Premiér Bohuslav Sobotka oznámil, že podává demisi vlády kvůli tomu, že Andrej Babiš je ve střetu zájmů a on s ním nechce být v jednom kabinetu. Vše to začalo Čapím hnízdem, které vyšetřuje i Evropská Unie, a skončilo korunovými dluhopisy.

Sobotka demisí překvapil dost lidí – Zemana, Babiše i další politiky. V té chvíli na ministra financí ovšem praskla daleko větší kauza. Na internetu se objevily nahrávky (o jedné, kde mluví sprostě o svých koaličních partnerech, jsme psali tady) na kterých jednoznačně hovoří o tom, co mají novináři v Mladé frontě psát o jeho politických odpůrcích. Redaktor tohoto plátku Marek Přibil, který byl na nahrávce s Babišem, dostal okamžitou výpověď.

18238687_1701941279817771_7806257096168216835_o

Případ otřásl redakcí a někteří redaktoři zvažovali výpověď, jeden jí dokonce podal. Následně se na Facebooku Mladé fronty objevilo prohlášení, kde obviňují Andreje Babiše z pochybení a lhaní. Stejný den došel Sobotka na Hrad, kde chtěl krizi řešit s prezidentem Zemanem (který to však táhne s Babišem), jenže ten záměrně udělal divadlo a nechal vytvořit ceremonii, jako by Sobotka nesl na hrad demisi. Poté ještě prezident odešel v momentě, kdy premiér stále hovořil, událost se opět dostala do všech zpravodajských relací u nás. Psalo se o ní i v Německu a na Slovensku.

No a v této atmosféře navštívil Andrej Babiš redaktorku DVTV Danielu Drtinovou a moderátorku Světlanu Witowskou na ČT24. Z toho vznikly dva parádní rozhovory, my jsme vybrali ten z České televize, kde se Babiš vtipněji rozčiluje. “To jsou praktiky StB,” říká politik hnutí ANO o nahrávkách. Podal kvůli nim trestní oznámení, protože mu přijde skandální, že někdo odposlouchává ministra financí. To určitě skandální je, ale ještě horší je fakt, že na těch nahrávkách úkoluje novináře!

Moderátorka se často v rozhovoru usmívá a občas mluví současně s Babišem, protože jí předseda strany neustále skáče do řeči, takže to občas není dialog, ale dva monology naráz. Na internetu vznikla velká spousta fotek parodující řeči Babiše v rozhovorech. Pořád totiž opakuje, že je neviňátko a vše je kampaň, nic není pravda a za vše může ČSSD a Kalousek!