Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Před časem jsme pro vás připravili speciál, který se pokusil zmapovat nejstrašidelnější místa v naší republice. Čtenáři si jej velmi oblíbili a proto jsme se rozhodli, že uděláme ještě jeden, kde budou ty nejděsivější místa na naší planetě! Zatáhněte si závěsy a ponořte se do příběhů a fotografií, z kterých vám bude běhat mráz po zádech!

Navodit atmosféru by měl také tento remix strašidelných písniček, spusťte si ho a začněte číst.

#1 Les sebevrahů v Japonsku

CgEUyhdUMAEuP8-

Možná jste o něm již slyšeli, pravidelně se umísťuje na vrcholu žebříčků strašidelnosti. Jedná se o japonský les Aokigahara, který se zejména váže ke knize Nami no To. Jak je to možné? Představte si, že na konci této knihy spáchají sebevraždu dvě hlavní postavy právě v lese Aokigahara. Pravděpodobně ani autor neočekával, že lidé nespokojení se svým životem budou jeho knižní hrdiny následovat.

Sebevražd tu je tolik, že jsou tu nainstalovány i bezpečností kamery, ostatky sbírají dobrovolníci a všude se to hemží turisty. Výlet se ovšem může změnit v hrůzu, když projdete kolem oběšence. To ovšem není jediné, co se vám může stát. Lesem se potloukají údajně i zloději, kteří nebožtíky i turisty okrádají.

aokigahara-1

V lese navíc nežijí téměř žádná zvířata, zkrátka se jim tam asi nedaří. Statistiky sebevrahů nejsou, protože les není zrovna malý a těla se tam tedy snadno ztratí, ovšem například v roce 2010 dobrovolníci našli ostatky více jak padesátky lidí.

#2 Opuštěný blázinec v Itálii

harbert_baglione_1000_shadows_00

Italská Parma a opuštěný blázinec, to jsou slovní spojení nahánějící hrůzu nejednomu strašpytlovi. Místo má podle návštěvníků opravdu zvláštní atmosféru, však tu také byli například vyšinutí lidé. Co ovšem dodává místu ještě děsivější nádech? 1000 stínů!

parma10

Jedná se o černošedé malby stínů připomínající člověka či ducha, kterým umělec ‘Hebert Baglione’ bývalou nemocnici pro duševně choré ‘vyzdobil’! Jakoby hororové ticho, které sem tam narušují rozvrzané dveře, nestačilo. Však už i samotné lékařské prostředí plné invalidních vozíků a injekčních stříkaček některé z nás děsí!

#3 Vyhlazovací tábor Osvětim

01586_welcometohell_1680x1050

Tohle místo tu nesmí chybět. Je jen málo lidí, které už samotný název neděsí. Vyhlazovací tábor s tou nejhorší pověstí, aby taky ne, zemřelo tu údajně přes milión lidí a to pouze za 4 a půl roku ‘provozu’. Při vyprávění pamětníků, co se vlastně v táboře dělo, dodnes stojí lidem vlasy hrůzou.

O místě by se toho dalo napsat opravdu mnoho, od pohublých lidských ostatků, jenž se tam válely na hromadách, přes Mengeleho děsivé pokusy na židovských dětech až po místnosti plné lidských vlasů, bot či protéz. Návštěvníci mohou vidět i plynovou komoru, kde každého vyděsí rýhy po nehtech zoufalých lidí snažíc se dostat ven.

cache

Atmosféru má místo dodnes velmi podivnou a strašidelnou. Všude ostnaté dráty, dřevěné ‘postele’ a hrůzné fotografie obětí. Dozorci se s kázní opravdu nijak nepárali, někteří vás za neposlušnost ihned zastřelili a to je ještě to lepší a důstojnější, mohli vás totiž také nechat roztrhat psy nebo jste mohl pomalu umřít na jednu z nemocí, které se v táboře šířily.

#4 Socha Ježíše na dně oceánu

798409175-christ-of-the-abyss-ligurian-sea-school-of-fish-statue

Bronzová socha Ježíše byla do moře v Itálii umístěna v roce 1954 jako vůbec první socha pod mořskou hladinou. Mezitím vzal podmořský ekosystém za své a Krist byl obalen mořskými rostlinami a korály. Děsivě místo může působit zblízka, protože socha vypadá až příliš opravdově včetně obličejových gest.

The statue of Christ Of The Abyss (Cristo degli abissi) in the Marine Protected Area of Portofino (Area Marina Protetta, Portofino), Liguria, Italy. Mediterranean Sea. This was the world's first underwater statue, sculpted by Guido Galletti, and placed underwater in 1954. Its bronze consists of medals of mariners and athletes, parts of ships, bells and canons. It was restored in 2004. There are two famous copies of this statue - one underwater in the Florida Keys and one underwater in Grenada.

I tak je rájem potápěčů, ale už i mořský rybek, které si na ní zvykly. Je tak populární, že má dokonce dvě kopie, jednu u americké Floridy a druhou v Grenadě. Líbí se vám socha, nebo vám nahání strach?

#5 Hora křížů (Kryžiai Kalnas) v Litvě

kryziu-kalnas-21

Poutní místo litevského křesťanství. Místo nahání hrůzu svou symbolikou, narazíte zde na tisíce a tisíce dřevěných, kovových i plastových křížů, které jsou zde podle tradice umísťovány již od první poloviny 19. století. Během totality sloužilo místo i jako vzdor vůči Sovětskému režimu, protože tomu se nelíbilo již od války.

maxresdefault

Hora je vyhledávaným turistickým cílem, byl tu dokonce i papež, přesto podle některých vyvolává nepříjemné pocity a údajně i mírné vibrace uvnitř lidského těla. Koneckonců takhle večer tolik krucifixů, to by nevydržel ani svatý!

#6 Ostrov panenek v Mexiku

Mexico-Doll-Island

Opět poměrně známé děsivé místo – ostrov panenek. V originále Isla de las Muñecas leží nedaleko hlavního města Mexico City. Správce ostrova Julian Santana Barrera našel v jezeře na ostrově mrtvé tělo dívky s panenkou, údajně uvěřil tomu, že duše dívky se ukryla do panenky a tu tedy vyvěsil na větev.

Následně začal úmyslně zaplňovat větve stromů na ostrově dalšími a dalšími panenkami ve snaze získat si tak přízeň duchů. Ovšem před patnácti lety, v roce 2001, byl Santana Barrera nalezen mrtvý přesně na stejném místě, kde pár let předtím nalezl zmíněné ostatky malé dívenky.

Island of dolls

Není divu, že takovýhle příběh naláká nejednoho fanouška strašidel! Ostrov obklopují každý den davy otrlých turistů. No, my bychom tam asi v noci raději nešli, tím spíš ne do toho jezera.

#7 Resort San Zhi na Taiwanu

abandoned-water-slides--10517

Hotelový rezort měl původně sloužit jako odpočinkové místo pro miliardáře, futuristicky působící stavby, tobogány a rybník se zahradou vypadaly luxusně a originálně. To vše ovšem krachlo poté, co při stavbě tohoto komplexu docházelo v minulosti k četným ‘nehodám’ a katastrofám při kterých dokonce umírali lidé (počet se přesně neví).

Dnes je to již děsivě působí ruina, která nahání hrůzu!

tumblr_lhx0d2imxE1qcqplgo1_500

#8 Pripjať na Ukrajině

CEN3a8b52_IMG_1621

Pripjať přezdívaná ‘město duchů’ je asi nejznámější opuštěné místo na světě. Všichni víme proč… Nedaleká jaderná elektrárna Černobyl explodovala a lidé, převážně pracovníci továrny, byli z města evakuováni. Pripjať je nyní rájem turistů, kteří chtějí na vlastní oči vidět notoricky známé prostory a to zejména zábavního parku s ruským kolem a autodromem.

#9 Komunistický monument Buzludža v Bulharsku

d7c1e261b98cc7fb8fb7af7a0cf7f4ba

Obří stavba měla dokázat, jak bulharští soudruzi milují socialismus. Monumentální budova postavená v roce 1981, ale brzy začala chátrat. Dnes je to děsivé místo, které připomíná mimozemský létající talíř. Vstup je tam zakázán, ale i tak se tam odvážlivci neustále snaží dostat a často úspěšně.

A general view shows the crumbling main hall of the Memorial House of the Bulgarian Communist Party on mount Buzludzha September 12, 2014. The monument was officially opened in 1981 by the Bulgarian Communist regime to mark 100 years of the set up of an organised Socialist movement, a predecessor of the Bulgarian Communist Party. The monument, no longer maintained by the Bulgarian government after the fall of the Communist regime in 1989, is now abandoned and vandalized. Picture taken September 12, 2014. REUTERS/Stoyan Nenov (BULGARIA - Tags: SOCIETY POLITICS TPX IMAGES OF THE DAY)

#10 Most psích sebevrahů ve Skotsku

Overtoun Bridge

Desítku děsivých míst uzavřeme postrašením majitelů psů. Most Overtoun ve městě Milton je opravdu velmi zvláštní, bůhví proč z něho skáčou psi a páchají vlastně sebevraždu. Jakoby je nějaká magická energie nutila seskočit a ukončit život.

Dokonce se začaly vést záznamy, které mluví o 50 doložených psích skocích, ovšem místní uvádějí čísla i ve stovkách. Jak je to možné? Navíc byl údajně zpozorován i pes, který pád přežil a přesto vyběhl znovu na most a ze stejného místa (jako všichni ostatní psi) skočil podruhé.

Tak jaké místo vás nejvíce vyděsilo? Taiwanský rezort pro miliardáře či snad les sebevrahů nebo tisíc stínů v opuštěném blázinci? Napište nám do komentářů!