Rubriky: TRENDY SHOWBUSINESS
 

Když Luis Fonsi společně s Daddy Yankee a dalšími nahrávali v lednu tohoto roku skladu Despacito na youtube, možná že ani netušili, jaký tím způsobí poprask. Despacito se stalo nejžhavějším letním hitem nejen ve ve Španělsku, ale doslova po celém světě. Nebude to dlouho trvat a stane se nejpřehrávanější písní v historii youtube. Ne všude ale mají pro tuto pecku pochopení.

Po-ma-lič-ku
Chci pomaličku dýchat na tvůj krk
Dovol mi šeptat ti do ucha
Aby sis na to vzpomněla, když se mnou nebudeš

Po-ma-lič-ku
Chci tě svléknout polibky, pomaličku
Podepsat se na stěny tvého labyrintu
A udělat z tvého těla svůj rukopis

Nahoru, nahoru, nahoru
Nahoru, nahoru

Chci vidět tančit tvoje vlasy
Chci být tvůj rytmus
A aby si ukázala mým ústům
Tvá oblíbené místa.

Tato slova, která jsou vyňatá z textu Despacita, se znelíbila zákonodárcům v Malajsii. Ti se tak rozhodli jej odstranit z vysílání státních rozhlasových a televizních stanic. Podle Salleha Saida Keruaka, tamního ministra médií a telekomunikace, je Despacito nevhodné, pobuřující a na základě stížností obyvatel Malajsie byl jeho zákaz jen logickým důsledkem.

Pokud vás už tóny latinských kytar, svíjející se ladné ženštiny a chytlavý text (alespoň jeho refrén) příliš iritují, můžete zkusit obdobně zatlačit na vyšší místa a třeba se dočkáte stejného důsledku. Do té doby si z toho všeho můžete akorát dělat srandu a snažit se vymýšlet vtipné parodie. Jednu z nejlepších na českém internetu vytvořil přední český youtuber Kovy. V současné době tato parodie atakuje hranici 2,5 milionů přehrání, což jsou v českých podmínkách skvělá čísla.

U čísel ještě chvíli zůstaňme. Despacito totiž mílovými kroky míří k tomu stát se nejpřehrávanější písní na youtube vůbec. Dlouhou dobu tomuto pomyslnému žebříčku vládl Gangnam style, kterého později překonala See You Again od Wiz Khalify, která se proslavila hlavně díky přítomnosti v soundtracku filmového hitu Rychle a zběsile 7. Despacito se v současné době pohybuje mezi těmito dvěma velikány. Vzhledem k tomu, že See You Again na youtube visí již více než dva roky, zatímco Despacito pouhých 6 měsíců, brzy se pravděpodobně dočkáme historického přepisu. Všechny tyto skladby se pohybují nad hranicí 2,9 miliard přehrání. Pokud bychom sečetli všechny služby na streamování hudby, zde již Despacito jednoznačně vede, a to s více než 4,5 miliardy přehrání.

Pokud jste náhodou dosud žili ve vakuu a nikdy jste Despacito neslyšeli, zde máte tu možnost: