Rubrika: NOVINKY
 

Zatímco v Čechách vídáme většinou skateparky na pokraji zhroucení, ve Španělsku je to ráj. Tedy alespoň co se týče nového výtvoru v kostele Svaté Barbary ve městě Llanera z roku 1912. Tam se musí jezdit jedna báseň. Zatímco u nás se sotva projedete po starých rozvrzaných rampách někde na sídlišti a ještě u toho riskujete svůj život, v Kaos Temple, jak jeho tvůrci nově vzniklý skatepark pojmenovali, to je jiný zážitek.

Kaos Temple, čili stoletý španělský kostel/skatepark s komplet novou barevnou výmalbou, má na svědomí La Iglesia Skate. Fundraising a pomoc Red Bullu poskytly nějaké ty peníze, takže kostel prochází už druhou přeměnou. Už jako opuštěný kostel byl svým způsobem dost speciálním místem ke skejtování, ale s novou výmalbou je to ještě větší pecka. Kostel byl svěřen do rukou umělci jménem Okuda San Miguel.

church-skate-park-kaos-temple-okuda-san-miguel-100

church-skate-park-kaos-temple-okuda-san-miguel-101

Okuda pokryl stěny starobylého kostela zářivými geometrickými malbami. Tahle nápaditá práce celý kostel doslova rozsvítila a všechna ta temnota, starobylost a smrt dýchající z holých stěn je ta tam. Zmizely samozřejmě i lavice, oltář a další věci, které do kostela běžně patří. Nahradily je rampy, na kterých musí být vážně radost jezdit. Vzniklo tak místo, které má skutečně dechberoucí atmosféru!

church-skate-park-kaos-temple-okuda-san-miguel-103

church-skate-park-kaos-temple-okuda-san-miguel-102