Rubriky: ŽIVOT TECHNOLOGIE NOVINKY
 

Vědci z různých oborů nás nepřestanou překvapovat paradoxními a zajímavými objevy. Například lidská inteligence byla podrobena strašné spoustě výzkumů. Ten nejnovější hovoří o vlivu spánku právě na lidskou inteligenci. A výsledek? Kdo chodí pozdě spát, má to lepší! 

Dobrá zpráva pro všechny ponocující. Opravdu to to funguje. Prý. A existují i průkazné statistiky. Ti, kteří se do své postele odeberou později, mohou slavit, pravděpodobnost, že jejich inteligence bude vyšší, roste!

IQ pod 75 
Všední den: spánek od 23:41 do 7:20 
Víkend: spánek od 0:35 do 10:09 

Q mezi 90 a 110 
Všední den: spánek od 0:10 do 7:32 
Víkend: spánek od 1:13 do 10:14 

Q nad 125 
Všední den: spánek od 0:29 do 7:52 
Víkend: spánek od 1:44 do 11:07 

 ponocovani nahled

Zajímavý je také fakt, že se obecně předpokládá, že o víkendu bude chytrolín vyspávat dlouho. Naopak, ve všední den, zdá se být průměrná doba spánku výrazně nízká. Na všechna výše uvedená čísla přišli vědci z London School Of Economics. Můžeme pouze doufat, že to nejsou ti samí vědci, o kterých kolují po internetu zábavné historky. Například:

Vědci vyzkoumali, že nejhorší dopad na zdraví lidí má čtení článků o tom, co vědci vyzkoumali, že má nejhorší dopad na zdraví lidí. 

Vědci zjistili, že přílišné jedení způsobuje obezitu. 

Vědci zjistili, že přílišné utrácení způsobuje chudobu. 

Štěstím pro všechny spáče může být fakt, že tři výše uvedená převratná zjištění se přisuzují výhradně americkým vědcům. Doufejme, že nespolupracují s Londýnem, jinak se s radostí, že při ponocování můžeme nabýt nějaké té inteligence, okamžitě rozloučit.