Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA
 

Umění fotit selfie nyní oficiálně nabyla i zvířecí říše. Donedávna fotografiemi sebe sama oslňovali pouze lidé, nyní se o slovo přihlásila i zvířata. Garantujeme vám, že některá z nich fotí svá selfie daleko lépe než vy!

Napříč všemi zoologickými zahradami se nyní šíří módní trend – zvířata začínají přicházet na to, že jsou vlastně hezká a že by nebylo na škodu se zvěčnit. Zvířata, zejména domácí mazlíčci, patří dlouhodobě k objektům, které lidé na svých fotografiích zachycují nejčastěji. Dnes se rozhodli převzít věci do vlastních rukou.

Zvířata, která si fotí selfie, dokonce způsobila soudní tahanice o autorská práva. Když totiž jednoho dne Britský fotograf David Slater, který se specializuje na fotografování zvířat a divoké přírody, pracoval v Indonésii, připletl se jeho náčiní makak chocholatý. Tato na první pohled roztomilá opička se s ním rozhodla pohrát a jakýmsi záhadným způsobem vyfotila několik fotografií. Včetně sebe sama. Vzniklé obrázky byly natolik povedené, že se je David rozhodl publikovat. Když však světu odhalil celý příběh, vložil se do celé záležitosti americký Úřad pro duševní vlastnictví. Rozhodl se celou záležitost přezkoumat z hlediska autorských práv. Po dlouhém uvažování dospěl k názoru, že díla, která nevytvořila lidská ruka (ale například opičí), nepodléhají autorským právům. Jinak řečeno, opice má, ačkoliv jí to od začátku bylo pravděpodobně jedno, smůlu.

makak

Makak chocholatý – průkopník zvířecích selfie

Onen makak však nebyl jediným zvířetem v historii, který si pořídil fotku sebe sama. Když si budete prohlížet následující obrázky, raději si zkontrolujte své domácí mazlíčky. Abyste je pak nenašli zalezlé v koutě s telefonem, jak si fotí selfie.

#1 Selfie při prácifotí selfie14

#2 Momentka z královské rodinyfotí selfie13

#3 Věřte nebo ne – toto je sýkorka. Tzv. rezavobokáfotí selfie7

#4 Kde je ta Angelina?fotí selfie12

#5 “Když se načančám, když se načančám, když se načančáám…”fotí selfie5

#6 Na lovufotí selfie4#7 Klasická instagramová…
fotí selfie9

#8 “Kde v tom jsou ty internety?”fotí selfie11

#9 #myfamily #lovethem fotí selfie10

#10 Momentka z přípravy na jakousi africkou Velkou Pardubickoufotí selfie8

#11 Roztomilost samafotí selfie15

#12 “Ahoj všichni, vítám vás u nového videa. Dneska si budeme povídat o…”fotí selfie3

#13 Gang na výletěfotí selfie

#14 “Podívejte, včera jsem byl u zubaře!”fotí selfie6