Rubrika: ŽIVOT
 

Nojo, lidé si tanky kupují běžně. To takhle máte pár set tisíc navíc a nevíte, co s nimi, tak si koupíte tank. Jenže tenhle chlápek je do nich prostě blázen – a rozhodl se že svoji sbírku o jeden kousek rozšíří. Pravděpodobně to byl nejlepší kup, jaký se mu kdy povedl!

Pětapadesátiletý sběratel tanků z Británie Nick Mead koupil na e-bay 36tunový kolos za 30 tisíc liber – to je v přepočtu něco okolo 900 tisíc korun. Zdá se vám to hodně? Nemělo by, když uvážíte, že v palivové nádrži tanku se skrývaly zlaté cihličky v hodnotě 2 milionů liber – což je na naše něco okolo 65 milionů.

collector-finds-24-million-in-gold-hidden-in-iraqi-tank-he-bought-on-ebay_5

Když tank zkoumali poprvé, našli nějakou munici. Rozhodli se, že všechno natočí – kdyby totiž našli další zbraně, byly by potřeba nějaké důkazy pro policii. Žádné další zbraně tam ale nebyly. Jen pět pětikilových zlatých cihel. Co teď? Nicka a jeho mechanika nenapadlo nic jiného, než zavolat policii.

Ta nyní vyjednává o tom, jestli se nejedná o zlato odcizené iráckými vojáky během invaze do Kuvajtu. Sběrateli už se ale hlásí i jiní majitelé – například mu volal někdo, kdo tvrdil, že je plukovník britské armády a zlato je jeho. To je najednou zájmu!

collector-finds-24-million-in-gold-hidden-in-iraqi-tank-he-bought-on-ebay_3

Když najdete zlato, máte docela radost. Ta radost vás ale přejde, když dorazí policie, všechno vám zabaví, místo bohatství dostanete stvrzenku a nemáte žádnou jistotu, jestli něco dostanete zpět. Čeká na tyhle nálezce alespoň nějaký podíl, nebo z toho zase vyjdou s holou p*delí?