Rubriky: ZAJÍMAVOSTI STYL
 

Tetování je dnes takovým fenoménem, že se občas nestačíme divit, jak mladí lidé si je pořizují. Na ulicích lze potkávat stále mladší a mladší osoby, které si do své kůže nechaly natrvalo aplikovat inkoust. Je to správné?

To, že si jej pořizují teenageři, kteří ještě ani nedosáhli plnoletosti, na to jsme si již zvykli. Že se sem tam objeví nějaké tetování na kůži ani ne patnáctiletého puberťáka, to se také dá občas pochopit. Ale že budou tetováními ozdobeny i děti, které se sotva naučily chodit, to už je trochu moc!

tetování9tetování8tetování7

NE! STOP!

Můžete být v klidu, to, co vidíte na obrázcích nejsou skutečná tetování, nejedná se o pravý inkoust. Jde zde o odvážný projekt jedné americké návrhářky, která si říká TotTude. Ta přemýšlela nad tím, jak by právě nejmenší děti vypadaly s tetováním.

Místo reálného vpichování inkoustu však vymyslela oblečení a návleky na ruce, které velmi věrohodně připomínají oblíbené malůvky po těle. V její kolekci se nachází trička a body, z nichž trčí rukávy či nohavice pokreslené obrázky, u kterých byste na první pohled řekli, že jde to skutečné tetování.

tetování4

Když se na obrázky zahledíte pozorně, uvidíte, jak kouzelné je spojení oblečení, které dětem propůjčuje punkerský a rockový vzhled, s nevinností a roztomilostí dětského obličeje.

tetování5

I přes to všechno si však myslíme, že tetování nemají na dětech co dělat. Možná ani jako takováto trička. Je váš názor podobný?

tetovánítetování3tetování2