Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA TECHNOLOGIE
 

“Víš to?” “Ne, a ty?” “Mrknu na Google. ” Že už jste podobnou konverzaci někdy slyšeli? Ano, téměř každodenně. Google je jedním z největších pomocníků v lidském světě. Často se stává, že víme co chceme najít, ale ať hledáme, jak chceme, nalézt to nejde. Možná, že kdybyste při takových situacích věděli něco z následujících informací, ušetřili byste si všemožné peripetie při hledání. 

Rozšířené vyhledávání

google3

Pokud hledáte obrázek o určité velikost, lze to nastavit. Stejně jako jazyk výsledků. Ačkoliv si to ani neuvědomujete, i historie vyhledávání a vaše aktuální poloha ovlivňují to, co na vás na obrazovce vyskočí.

Operátory

Nastavte si přesně to, co chcete vyhledávat a nespoléhejte se na to, že strýček Google uhodne váš vyhledávací cíl. Existuje několik druhů:

OR – podmínka, kdy vyhledavač vyhledá výsledky, obsahující alespoň jeden ze dvou výrazů (kočka OR pes)

Hvězdička – Google nalezne přesně danou frázi (“nejlevnější psí masové konzervy”)

Minus – Výraz s minusem se naopak ve vašem vyhledávání nezobrazí (kočka – pes)

AROUND – určuje, v jaké vzdálenosti od sebe mohou být dva hledané výrazy (pes AROUND kočka)

 

Vtipné vyhledávání google

 

Že mají ajťáci z Google smysl pro humor, dokazují některé vtipné fráze, které když zadáte do vyhledávače, výsledek vás bude fascinovat.

Vložte jednu z těchto frází do vyhledávače a bavte se:  do a barrel roll, zerg rush, conway´s game of life.

Nebo si zkuste například do Googlem vlastněného Youtube zadat heslo: do the harlem shake.

Plně funkční je Google v mutacích Space (http://mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google-space/) a Gravity (http://www.mrdoob.com/projects/chromeexperiments/google-gravity/). Vyznejte se v tom však…