Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE STYL
 

Sýýýr. Tradiční to pokyn fotografa při jakémkoliv focení. Ať již jde o třídní fotku ve škole či vtipnou hlášku při focení na party, bez pořádného ementálu se obejde málo focení. Vězte, že pouze toto někdy opravdu nestačí, pokud tedy chcete na fotografii vypadat dobře. 

Každý holt nemá takovou schopnost jako Barney Stinson z amerického sitcomu How I Met Your Mother, který vypadá na všech fotkách dokonale. Záleží-li vám na to, jak na památných obrázcích, které si budete jednou za několik desítek let prohlížet, vypadáte, naše poradna je zde pro vás. Přinášíme vám pár tipů a triků, jak vypadat na fotkách lépe.

Oči a pohled

Mějte oči otevřené a pohled přímý. Doporučuje se nedívat se přímo do objektivu, ale lehce vedle něj, vyhnete se pak šilhavému efektu. Zároveň zkuste mrknout těsně před tím, než fotograf stiskne spoušť. Jednak se vyvarujete toho, že mrknete zrovna při focení a jednak tím docílíte širokého otevření vašich očí.

Póza

Všichni ví, že stát rovně na fotce by se nemělo. Přinejmenším se pokuste alespoň pokrčit nohy či naklonit trup na nějakou stranu, ať na výsledném obrázku nevypadáte jako strnulá socha.

foto

Prostředí

Máte-li možnost si vybrat, volte krásné prostředí, ideální je příroda či nějaká hezká stavba. Fotíte-li se v interiéru, je vhodné mít stěny vymalované světlými odstíny barev. Obecně světlo by mělo být bílé a světlé. Pokud chcete skrýt nějaký ten nedostatek a dodat fotce zajímavou atmosféru, focení při svíčkách je skvělým tipem.

Úsměv (a mávat)

352 256 114 081

Přirozený výraz a přiměřený úsměv, to je univerzální recept na každé focení. Ani byste nevěřili, jak moc jde poznat dobrá nálada z fotografického papíru či monitoru.

Pokud si fotografie pořizujete sami a nejste opravdu spokojení, vězte, že existuje spousta postprodukčních možností, barevnými filtry počínaje a retušováním konče. Takže úsměv ano a sýr si nechte na chleba.