Rubriky: NOVINKY FILMY
 

Představitel jednoho z nejslavnějších záporáků všech filmů vůbec dnes opustil svět. Všichni si dnes připomínají Alana Rickmana, který zemřel ve svých 69 letech. Svým hereckým uměním bavil diváky na plátnech biografů a před televizními obrazovkami dlouhá desetiletí. Ztvánil spoustu vydařených rolí, tak se pojďme podívat na jeho nejlepší kousky.

Pravděpodobně nejslavnějším snímkem, ve kterém Rickman působil, se stal příběh o brýlatém čaroději. Ve všech sedmi dílech (osmi filmech) odehrál Rickman postavu Severuse Snapea něuvěřitelně důvěryhodně. Postava Severuse Snapea se vyznačovala cynickým smyslem pro humor, arogancí k jiným studentům než zmijozelským a nenávistí k Harrymu. Ve finále se však ukázala jako zastánce dobra a věčný spojenec Albuse Brumbála v boji proti Voldemortovi. Podívejte se sami:

TOP hlášky Severuse Snapea:

Snape: “Moje myšlení je jiné než vaše.” Seamus Finnigan: “To víme.”

“To snad není možné, to by pochopila i průměrně inteligentní ovce.”

“Sláva zjevně není vše! Že ano, pane Pottere?”

“A pověděl ti taky pan ředitel, za jakých okolností mi tvůj otec zachránil život? Nebo snad podrobnosti považoval za příliš nepříjemné pro tvá vzácně citlivá potteří ouška?”

“To už je podruhé, co jste promluvila bez dovolení, slečno Grangerová. Odebírám Nebelvíru dalších pět bodů za to, že jste takový nesnesitelný šprt.”

“,No výborně. Ano, je doopravdy vidět, že téměř 6 let výuky čar a kouzel jsme ve vašem případě nevynaložili nadarmo, Pottere. Duchové jsou průhlední.”

“Pan Potter, naše nová celebrita…”

Nejen v příbězích o Harry Potterovi však zářila herecká hvězda Alana Rickmana. Vzpomeňme například:

Robin Hood: Král Zbojníků

Dogma

Galaxy Quest

Láska nebeská

Věnujme Alanovi tichou vzpomínku a vzpomeňme na něj taktéž pokaždé, když jej v televizi spatříme.