Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA
 

Toaletní papír. Kdo by jej neznal a nepoužíval, že? Všichni si myslíme, že o této naprosto běžné a každodenní pomůcce víme vše, pravda však může být úplně někde jinde. Tušili jste například, že zdaleka ani polovina lidí na zeměkouli toaletní papír nepoužívá, ba ani neví, co to je? Další zajímavosti se dočtete o pár řádků níže. Vzhůru na to! 

Dle českého statistického úřadu se jedná o nejprodávanější papírový výrobek v České republice. Zajímavé, že takového prvenství se dočkala pomůcka, která se používá výhradně na špinavou práci. Pro pesimisty (nebo realisty?) tak může jít o typickou charakteristiku českého prostředí.

V celém světě používá toaletní papír méně než 30 % všech obyvatel matičky Země. Inu, někde to opravdu řeší lopuchem a mají radost, když je na něm beruška.

Je až s podivem, jak daleko zašel vývoj v této oblasti. Existuje měkký, extra měkký, nejměkčí, voňavý, s aloe vera a kdo ví, jaký ještě. A přitom je vlastně na ho***.

Každé vydání amerických novin Old Farmer’s Almanac mělo speciálně udělané díry. Za ty se pak noviny pověsily na onu místnost a posloužili ještě jednou. Žádná recyklace, na záchod s nimi.

toaletní papír růžový

Zajímavá jsou také různá barevná provedení papíru. Ve většině Zemí světa je nejprodávanější bíly papír, ve Francii, z neznámých důvodů růžový. V Portugalsku jedna firma dokonce vyrábí černý toaleťák. Jak se pak pozná, zdali jste se utřeli pořádně, to netušíme.

Zůstaneme-li u designu, lidská vynalézavost nezná mezí. Existují papíry pro opravdu veliká díla…

toaletní papír velky

…pro zkrácení dlouhé chvíle na záchodě…

toaletní papír sudoku

…i pro potěšení odpůrců bývalého českého prezidenta.

toaletní papír klaus

1800 m za minutu, 24 hodin denně, 365 dní v roce. To je množství vyrobeného papíru ve světě.