Rubrika: TRENDY
 

Že sport si dokáží patřičně užít jen lidi, to je holý nesmysl. Následující žebříček pěti nejbizarnějších sportů, na kterých se podílejí i zvířata, vám dokáže, že se nejedná o čistě lidskou záležitost. Pokud se u toho ta zvířata netrápí, tak proč ne? Co myslíte?

1. Sloní pólo

Sloní pólo je variace na klasické pólo hrané v sedlech koní, pravidla jsou téměř identická, až tedy na ten druh zvířete… Tento sport si můžete zahrát v Nepálu, na Srí Lance, v Indii nebo v Thajsku. Zkráceně řečeno tam, kde mají spíš slony než koně…

56384c35cc8aa

 

2. Šnečí závody

Ve šnečích závodech obvykle soutěží dva a více šneků, a je nám jasné, že tu jde asi o to, který z nich bude rychlejší. Vše probíhá na kruhové dráze o poloměru zhruba 30 centimetrů. Závodní čísla mají šneci buď napsána, nebo přilepena na ulitě. Oni se ti šneci jinak dost špatně rozeznávají…

56384c36cd11f

 

3. Krocaní bowling

Oproti předchozím sportům je tu malá změna. Tento sport si krocan neužije, vlastně ho ani nevnímá a je mu to jedno, jelikož je už mrtvý. Mrtvý a hluboce zmražený, a v bowlingu plní funkci bowlingové koule. A jako kuželky tu máme flašky s pitím, takže vlastně takový bowling pro chudé – jinak pravidla jsou stejná. Tento sport má co do činění se Dnem díkuvzdání a zahrát si ho můžete například v Americe nebo v Kanadě.

56384c36e5558

 

4. Koňský fotbal

I koně se potřebují nějak odreagovat. A proto byl vymyšlen tento sport, kde si kouzlo fotbalu spolu s lidmi užívají i koně. V jedné z novějších variant tohoto sportu se používá obrovský míč, který je jako obvykle potřeba dostat do branky!

56384c36031d4

 

5. Sloní basketbal

V jednom thaiském safari centru se rozhodli, že trochu potrénují slony v basketbalu. Dva sloni, šestiletá Malie a devítiletý Toktak se pod dohledem trenérů učí všem pravidlem a dovednostem, které jsou k hraní basketu potřeba. Už zvládají stát na zadních, chodit s míčem, a samozřejmě i trefit se do koše!

56384c369ca8c