Rubriky: ŽIVOT ZÁBAVA TECHNOLOGIE
 

Japonsko, to je nejen země vycházejícího slunce, ale taky země těch nejpodivnějších věcí a vynálezů. Naprosto nepraktických rádoby vychytávek, které ve výsledku působí spíš směšně než užitečně. Dokonce pro to mají vlastní název – Chindongu – v překladu zbytečný vynález. A to je, myslíme, docela výstižné. Vybrali jsme sedm věcí, o kterých si sami Japonci myslí, že jim kdovíjak ulehčí život, ale ve skutečnosti jsou to naprosté kraviny, které kdyby neexistovaly, nic by se nestalo…

1. Deštníky na boty

Stylové deštníky, které ochrání vaši obuv před promoknutím… Ocení je hlavně Japonky v otevřených botách, ale máme pocit, že by se jeden pár určitě hodil každému z nás!

561b44d69c30b

 

2. Hůlky s větráčkem

Název zní sám o sobě dost zmateně, ale obrázek vše vysvětlí! Jednoduše, když pospícháte s jídlem, nechce se vám čekat, až vám vaše nudle vychladnou, a zároveň si nechcete popálit pusu, přichází na řadu tahle vychytávka. Díky větráčku můžete jíst hned!

561b44d69c032

 

3. Deštník, se kterým nasbíráte vodu

Šetřit, šetřit, šetřit, to je heslo Japonců. A očividně se to týká i vody, jinak by nevzniknul tenhle vynález. Deštník otočený tak, aby sbíral dešťovou vodu, která pak hadicí odtéká do barelu, který držíte v ruce. No, můžete si ho dát i do batohu… Protože tahat s sebou několik litrů vody, to je nejlepší! Můžete si s ní pak třeba splachovat na záchodě…

561b44d69c4a9

 

4. Škrabací tričko

Škrábání na zádech, super věc. Zvlášť, když vás škrábe někdo cizí. A Japoncům prostě nestačí říct – trochu nahoru, jo, dobré, teď doleva… Oni si rovnou vymyslí speciální tričko i s legendou (podobnou znáte třeba z šachovnice). Pak stačí jednoduché “A6 prosím!” a váš parťák hned ví, co a jak.

561b44d69be9a

 

5. Šablona na rty

Šablona, pomocí níž si můžete snadněji nanést rtěnku, aniž byste si zašpinily okolí pusy. Fakt, že každý má trochu jiný tvar rtů, asi Japonci nebrali v potaz. Už vidíme ty zástupy žen (možná i mužů, kdo ví), jak se hrnou do obchodu pro tuhle super věc!

561b44d69abb0

 

6. Zadržovač vlasů

Tahle věc vypadá až moc jednoduše na to, aby mohla být opravdu účinná… Má vám při jídle vaše vlasy udržet z dosahu talíře. Všichni to známe (kromě plešatých), není nic horšího, než když si v polévce mácháme pramen vlasů, nebo nám dokonce do jídla vlasy padají. A Japonci, ti to vyřešili vážně elegantně!

561b44d69c1ae

 

7. Kravata a deštník v jednom

Co mají pořád s těmi deštníky, jsou snad někde v Anglii? Každopádně, tenhle vynález nejspíš vyhrává pomyslnou cenu za nejhorší a nejnevkusnější vylepšovák…

561b44d69c5fd