Rubriky: NOVINKY FILMY
 

Fantastická zvířata a kde je najít. Tak zní název nového filmu ze světa, který přivedla před několika lety k životu J. K. Rowlingová. Diváci jej budou mít šanci zhlédnout od listopadu letošního roku. Těšíte se?

Nedávno jsme vám přinášeli zajímavosti z prostředí Harryho Pottera. Dozvěděli jste se, co ve skutečnosti znamenají jména hrdinů z čarodějného prostředí a podívali jste se na 5 míst, která jsou s Harrym spjatá. Nyní v této tematice pokračujeme. Fantastická zvířata a kde je najít se stane novým hitem v kinech po celém světě.

Ti, kteří při čtení knih či sledování filmů z Bradavic a okolí, byli pozorní, si jistě vybaví, že název Fantastická zvířata a kde je najít se vyskytl i v samotném příběhu. Jednalo se o učebnici, která pojednávala o různých zajímavých zvířatech v kouzelnickém světě. Jejím autorem byl jakýsi Mlok Scamander.

trailer

Na filmová plátna tento kousek přivedl David Yates, který už režíroval pátý, šestý a obě částí sedmého dílu Harry Potter ságy. Překvapením pro vás nebude, že scénář napsala sama Rowlingová. Herecké obsazení je rovněž hvězdné, dostalo se na Eddieho Redmaynea, známého z filmů Bídníci, Teorie všeho nebo seriálu Královna Alžběta. Doplní jej například Colin Farrell (Útěk ze Sibiře, SWAT – jednotka rychlého nasazení), Ron Perlman (Hellboy, Jméno růže) či Katherina Waterson (Steve Jobs).

Trailer byl exkluzivně oznámen na předávání cen MTV Movie Awards 2015 a postaral se o něj sám hlavní hrdina – Oscarem oceněný Redmayne.

Děj filmu je situován do doby 70 let před narozením Harryho Pottera, tedy zhruba do roku 1920. Dít se vše bude ve Spojených státech Amerických. Hlavním hrdinou nebude žádný známý kouzelník z žádného ze čtyř románů. Stane se jím již zmiňovaný zoolog Mlok Scamander.

Podrobnosti o ději Rowlingová tají, něco málo prozrazuje pouze trailer. Co je již jisté, že nejde jen o ojedinělý film, diváci se dočkají rovnou trilogie! Další dvě pokračování jsou naplánována na roky 2018 a 2020.

Na trailer se podívejte zde:

Tak co, jak se těšíte na listopad? Už se nemůžete dočkat, až vám Mlok Scamander, nositel Merlinova řádu druhého stupně, sdělí, kdo či co to je pětinoh, kluběnka, ale také staří známí acromantule nebo jednorožec?