Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ZÁBAVA NOVINKY
 

Kdy už se hokejistům Slovenska podařilo na mistrovství světa v ledním hokeji vyhrát zápas, oslavný ceremoniál jim pokazili pořadatelé. Místo rázných tónů a slov “Nad Tatrou sa blýská” pustili němečtí pořadatelé v Kolíně nad Rýnem slovinskou hymnu.

Letošní mistrovství světa v hokeji nepřináší našim východním bratrům prozatím žádném důvody k úsměvu. Již před turnajem počítal Zdeno Cíger veliké množství omluvenek, a to nejen od borců ze zámoří. Proto na turnaj v Německu a Francii postavil téměř béčko a podle toho vypadalo první utkání proti Itálii.

Slabý tým, který ve svém druhém zápase dostal od Rusů potupný desetigólový výprask, vzdoroval Slovákům až do prodloužení. V něm o bodu navíc rozhodl Čerešňák, mnoho důvodů k radosti to ale nepřineslo. Jednak hrát s týmem jako je Itálie prodloužení není pro Slováky ničím, čím by se mohli chlubit, a navíc pozápasový ceremoniál rozhodně neprobíhal podle ideálního scénáře.

Když pořadatelé oznámili, že na počest vítězů zahrají jejich národní hymnu, z reproduktorů pustili slovinskou hymnu! Po několika okamžicích, plných udivených pohledů a protáhlých obličejů, ji sice vypnuli, ta správná však nezazněla. Prý kvůli technickým potížím. Ne, tady se někdo hodně spletl.

Slovákům, a to ani hráčům ani fanouškům se tento krok rozhodně nelíbil. Fanoušci se do organizátorů pustili jednak na sociálních sítích a jednak přímo v aréně, kde kvůli tomuto hrubému omylu došlo dokonce k několika potyčkám. Pořádně rozezlený byl i útočník slovenského výběru Libor Hudáček, který po zápase prohlásil: “Doufám, že za tu hymnu dostanou pokutu!”

Němečtí pořadatelé mají očividně s pouštěním správných tónů veliké problémy. Slovenský přešlap totiž nebyl jediným. Když v prvním zápase Lotyši porazili Dány, arénou zazněla pouze polovina jejich hymny. Oslavu ruského triumfu nad Švédy zase asi chtěli organizátoři prodloužit, jelikož pustili i druhou sloku jejich hymny, která se obvykle nehraje.

Paradoxní je, že právě němečtí sportovci byli nedávno doběla rozčíleni kvůli špatné hymně. Když v únoru hrály tenistky na Havaji druhé kolo Fed Cupu, místní učitel Will Kimble přidal k tradiční německé hymně i sloku se slovy “Deutschland, Deutschland, über alles”. Původně šlo o hymnu Výmarské republiky, tuto formulku však pro svoji prezentaci převzal nacistický diktátor Adolf Hitler.

Německý národ tedy nyní ví, jaké to je v této situaci stát na obou stranách barikády.