Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Když se vám na pole u baráku zřítí obrovská mimozemsky vypadající koule, necítíte se zrovna bezpečně. Stejně jako obyvatelé kolumbijské provincie Talima, které to vyděsilo k smrti. Dohady o tom, že je navštívili mimozemšťani, na sebe nenechaly dlouho čekat. 

“Mysleli jsme si, že se jedná o UFO nebo zbytky vesmírné lodě. Šel z toho kouř, tekla z toho divná tekutina,” vyjádřili se místní do zpravodajství BBC.

Divný objekt, který mezi místní spadl z nebe, začala ihned zkoumat policie. A stopy po mimozemských civilizacích? Žádné! Zase v tom totiž měla prsty společnost Google. A ta má prsty už skoro ve všem, co dneska máte, potkáváte a používáte. A to je skoro děsivější než celý ten mýtus o neidentifikovatelných objektech.

Jednalo se o jeden z balónů, který Google v rámci projektu Loon vysílá do oblastí, kde není možnost připojit se k internetu. Ten havaroval a nechal kolumbijce na pochybách.

Balóny běžně létají ve výšce okolo 20 kilometrů, vydrží okolo 100 dní a zajišťují bezdrátovou síť. Ne, že by Google byl takový samaritán a chtěl dělat všechny okolo šťastné. Spíš potřebuje sbírat data o uživatelích. Nojo, prachy.