Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Velká Silvestrovská noc se nezadržitelně blíží a sní je spojená i nemalá konzumace alkoholu. Kdekomu se však může pití vymknout z rukou tak, že ráno bude proklínat všechny svaté. Aby se vám to nestalo, stačí dodržovat těchto 5 rad, které by vás měly uchránit před pořádnou kocovinou. A taky mít soudnost v tom, kdy přestat pít.

Pokud nechcete na konci silvestrovských oslav dopadnout nějak takto:
pít3pít2

držte se našich rad. Garantujeme úspěšnost 95 %! Možná se vám může zdát, že jste všechny tyto rady již slyšeli a že vy přeci umíte pít. Ale sáhněte si do svědomí: kolikrát jste je dodržely všechny do jedné a bylo vám po ránu špatně? Nebude to příliš veliké číslo. Tak nám věřte

1. Jídlo je základ

Nepijte na lačno. Dopřejte si pořádnou večeři a když si v průběhu večera sem tam vezmete nějakou jednohubku nebo chlebíček, rozhodně ničemu neuškodíte. Pokud alespoň trochu můžete, ideální variantou je mastné jídlo. Lépe vstřebává alkohol.

2. Nemíchejte (muziku ano, alkohol ne)

Pokud si dáte novoroční přípitek šampaňského, nic se vám asi nestane. Ale když si k pěti pivům přilejete dvě decky vína, jednu whiskey a ještě vás někdo pozve na “jablíčko”, věřte, že hej vám po ránu nebude.

3. Pijte vodu, pijte pitnou vodu…

Ty spousty alkoholu, které na vás čekají průběžně prolévejte nealkoholickými nápoji. Nejlépe neperlivou vodou, která alkohol zředí a ještě funguje proti dehydrataci.

4. Před spaním si dejte…

Velikou sklenici vody. Možná, že se vám nebude po náročném večeru pít ještě další tekutina, pokud se však ráno chcete vyvarovat nepříjemné bolesti hlavy, je právě sklenice vody před usnutím tím ideálním prostředkem.

5. Pohyb

Dopřejte si nějaké to číslo na tanečním parketu nebo občasných pár minut na čerstvém vzduchu a alkohol se vám v krvi také bude usazovat pomaleji.

Dodržujte tyto rady a ráno nám budete vděční.

get-up-12146 (1)