Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TECHNOLOGIE NOVINKY
 

V argentinském Buenos Aires došlo nedávno k obrovskému objevu historických předmětů, které nám připomínají těžké časy v Evropě. Místní policisté našli v jednom místním domě ukryté nacistické artefakty. Desítky odkazů na dobu, na níž by Evropa nejraději zapomněla, se schovávaly s tajné místnosti za knihovnou.

Vzácný nález objevili policisté na předměstí Buenos Aires náhodou. Při prozkoumávání domu jednoho místního sběratele kvůli zcela jiné záležitosti, objevili za knihovnou v jedné místnosti tajný vchod. Vedl do místnosti, zaplněné zhruba 75 historickými předměty. Po bližším ohledání zjistili, že se jedná o nacistické artefakty.

Jedním z nejzajímavějších objevů byla věrohodná busta Adolfa Hitlera, dále pak lékařské nástroje, například k měření obvodu hlavy, a veliká spousta uměleckých předmětů, které “zdobí” hákový kříž, známý to symbol nacistů. Mezi nálezy se nacházely i dobové fotografie, které dokazují, že předměty byly skutečně převezeny z Evropy. Zajímavé postavení mají mezi všemi artefakty dětské hračky s nacistickými symboly. Ty se v minulosti používaly k tomu, aby děti, u nichž to bylo žádáno, přijali nacistickou ideologii již odmala.

nacistické artefakty2

Podle argentinských úřadů měly všechny předměty patřit vysoce postaveným nacistickým pohlavárům, dokonce prý ani není vyloučeno, že některé z nich použil i sám Adolf Hitler. Z nacistické doby již bylo nalezeno mnoho artefaktů, takto rozsáhlá sbírka se však řadí mezi ty nejdůležitější.

Jak se však tyto věci do Argentiny dostaly? Vypadá to, že byly součástí útěků. Po konci války totiž do Argentiny a dalších zemí latinské Ameriky prchali před spravedlností vysocí nacističtí představitelé. Máte-li rádi historii, jména jako Adolf Eichmann nebo Josef Mengel jistě znáte. Je tak možné, že si několik předmětů a fotografií vzali s sebou, buď jako vzpomínku nebo proto, aby je nikdo nenašel.

nacistické artefakty4

Poté, co u něj doma policisté objevili tajnou místnost a v ní nacistické artefakty, je sběratel z Buenos Aires vyšetřován na svobodě. Čeká se na to, až objasní, jak se v jeho domě takové předměty objevily.

nacistické artefakty3nacistické artefakty