Rubriky: TRENDY NOVINKY SHOWBUSINESS
 

Youtubeři jsou prostě hitem mladší generace, no a protože všude jde jen o peníze, tak tyto hvězdičky vymýšlejí každý den nové a nové způsoby, jak svou lehce nabytou slávu ještě více zpeněžit. Buď mohou prodat svou tvář nějaké nadnárodní společnosti, moderovat show v televizi, a nebo nově učit děti, jak se proslavit.

Youtube už skoro funguje jen jako takový odrazový můstek. Hodně youtuberům totiž peníze z reklamy přímo u videí nestačí a proto se snadno nechají koupit k různým projektům. A někdy to jsou dost bizarní věci, nejnověji se adolescentní a občas lehce infantilní youtubeři stanou lektory. Ukáží vám, jak točit videa tak, aby se líbila.

Projekt Škola pro u2bery si klade za cíl vychovat novou generaci jůtůberů, režisérů, komiků a moderátorů. Musíte splňovat dvě podmínky, jednak vám musí být více než 9 let, a jednak musíte najít po kapsách 5 tisíc korun! Co za to slibují tvůrci projektu?

“Naučíš se od profíků, jak napsat scénář, jak pracovat s kamerou i jak své video sestříhat. Potkáš scénáristy, hudebníky, režiséry i herce. Navštívíš profesionální studia. Objevíme a rozvineme tvůj talent! Užiješ si spoustu zábavy!”

Stojí to ovšem za to?

Neznámá jména a scénárista pořadu Vyprávěj

Pokud byste čekali slavná jména youtuberů, které znají i ti, kteří tuhle branži zrovna nesledují, tak to jste na omylu. Žádný Jirka Král. Žádná Shopaholic Nicol. Místo toho pozvánku ke vstupu do kurzu nahrál jakýsi Tomáš Lukavec, Mesha, PJay nebo třeba Fimlar. Jestli jste se jako my škrábali na čele, o koho vlastně jde, tady je malá ukázka.

Nutno podotknout, že tyto videa, která přemlouvají děti 9 let+ k návštěvě kurzu, natočili všichni zmínění ve stejném duchu. No a asi taky proto je lidé na YouTube za tohle roznesli dislajky. Nebude nakonec na té seanci více youtuberů, než studentů?

Nad školou však převzala odborný patronát dvě zkušená jména, docent Petr Kaňka a scénárista Rudolf Merkner, který například stojí za scénářem k oblíbenému seriálu Vyprávěj. Vůbec nám to do toho nesedí, tohle jsou totiž opravdu zkušení lidé z praxe.

Uvidíme, co se z toho vyvine. Každopádně zatím to vypadá, že převládají u tohoto nápadu spíše negativní reakce.