Rubrika: NOVINKY
 

Kdo nikdy nezažil válku v supermarketu o poslední dvoulitrovou Colu ve slevě, neví, o co přišel. Byly doby, kdy Češi dvoulitrovky prostě milovali. Je to levné, je toho hodně, na dlouho s tím zabavíte děti, abyste se jim nemuseli věnovat… Prostě paráda. S tím ale teď bude konec. Dvoulitrovky se ruší a na jejich místo nastupují jiná balení.

Nová lahev, která má odpovídat původní dvoulitrovce, bude mít 1,75 l. Možná vám to nepřijde jako žádný rozdíl, ale Coca Cola se snaží, aby člověk nepřijímal tolik cukrů najednou. A zmenšovat balení se ještě bude, to si pište! I když ta největší prasata stejně vypijí hektolitry, ať je to v jaké chce lahvi.

Jde prý taky o to, že Češi prý začali preferovat méně sladké nápoje. To je samozřejmé – kdo by neměl radši pivo než cokoliv jiného?

Ale i tak, Cola je Cola. A když se teď budou dvoulitrovky rušit, budou také ve výprodeji jejich zásoby v obchodech! A to uvidíte, jak se po nich zapráší.

Coca Cola obecně chystá u nás v Česku menší útlum, co se týče výroby. Bude prodávat svoje stáčírny a plnírny, a místo toho bude peníze rvát do propagace nápojů s umělými sladidly.

Co myslíte, bude jim to fungovat, protože lidi prostě milují pití, které jim slepí pusu a rozpustí zuby? A nebo jsme se jako společnost dostali někam, kde máme doopravdy radši to pivo?