Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Když máme sníst prošlý jogurt, můžeme se zbláznit, doslova. Ale věděli jste vůbec, kolik věcí, které běžně používáte, je už pravděpodobně dávno po záruce? Člověk prostě nemá v merku všechno, i když si to vytrvale namlouvá. Tady je pár věcí, do kterých byste to rozhodně neřekli!

Dezinfekční prostředky

Například bělidlo, to má trvanlivost pouhé tři měsíce. A neříkejte, že se vám tyhle věci doma neválí už několik let… Věřte nám, nikdo, nikdo je nepoužívá tak často, aby je stihnul spotřebovat před vypršením záruky!

Napájecí šňůry

Ty sice několik let vydrží, ale v případě, že se přehřívají, by se měly vyměňovat častěji, stejně jako přepěťové ochrany. Tak schválně, co váš kabel od notebooku?

Opalovací krémy

Tyhle věcičky, kterých máme všichni doma plné koupelnové skříňky z dovolených v posledních deseti letech, vydrží… tři roky.

Hasicí přístroje

Jejich trvanlivost je 5 až 15 let. Takže je dost možné, že ty, které máte ve škole nebo v práci a nikdy jste si nevšimli, že by je kdokoliv vyměňoval, jsou prostě prošlé.

Dětská autosedačka

Jestli jste ji měli po svém starším sourozenci, ještě nemusíte zoufat, tedy není-li alespoň o 6  let starší než vy. Jinak je totiž už dávno po záruce…

Koření

Je hezké, že toho máte plnou poličku po babičce. Ale běžné koření vydrží zhruba 2 až 3 roky, a to jen při dobrém uskladnění. Po jeho konzumaci vám sice nic nebude, jen už nebude moc plnit svoji funkci.

Rtěnka

V ženských toaletních taštičkách jich najdete desítky, v těch nejšílenějších případech i stovky. A že by ani jedna nebyla starší než 2 roky, což je její průměrná záruční lhůta? Ale jděte…

Plastová žínka

Chvíle ticha pro všechny z nás, kteří tuhle věc, která má trvanlivost pouze několik týdnů, používají už nejmíň 5 let…

Běžecká obuv

Když vám lidé tvrdí, že běhání je jeden z nejlevnějších sportů, nenechte se zmást. Běžecké boty se stanou opotřebovanými zhruba po 400 kilometrech běhu, takže kdo to s běháním myslí vážně, přijde ho to docela draho, pokud si nechce ničit zdraví.