Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Co se v mládí naučíš, ve stáří jako když najdeš. Tak zní známé české pořekadlo. Vysoká škola nabízí spoustu vědomostí a zároveň nějakou tu dávku životních zkušeností. Poznejte, o co vše přichází ti, již nikdy nežili životem vysokoškoláka. 

Google – nejlepší přítel člověka

Googlit budete vše. Od studijních materiálu, přes tituly vyučujících až po adresu nejbližšího restauračního zařízení.

Udělat ve Wordu ze 7 stránek 10

skola3

Správné (rozuměj) největší povolené řádkování a chytré nastavení okrajů stránky, případně ještě typ fontu vám ulehčí mnoho času a práce. Seminární práce se pak stanou o poznání jednoduššími.

Nenechávat jídlo ve společných ledničkách

Známý to obrázek. Na jedné kolejní chodbě – desítky pokojů a jedna kuchyňka s jednou lednicí. Uložit do ní párky nebo dokonce svíčkovou od maminky, to se rovná sebevraždě. Vždy se najde někdo, kdo bude chtít ochutnat. A bude-li ochutnávat 30 lidí, vy už si nedáte.

Pít kávu

skola

Pokud patříte k těm, kteří pití kávy rezolutně odmítali, narazíte. Pořádný hrnek černého kafe, často bez mléka, to je to, co vás bude držet při celonočním učení.

Pít cokoliv jiného

Nemyslete si, každý stráví minimálně jeden večer v týdnu v oblíbeném kolejním baru. A přeci tam nebudete pít vodu.

“Vařit”

skola2

Zdeněk Pohlreich se z vás nestane, ale čaj, vajíčka zvládnete okamžitě. Později přidáte těstoviny na několik způsobů – s kečupem, sýrem, párky, salámem apod. Vrcholem bude několik “receptů” na čínskou polévku.

Číst rychle

Nabiflovat se 200 stránek povinné literatury za jeden večer se pro vás stane příjemnou rutinou. Obsah a rešerše na internetu přeci stačí.

(ne)vnímat čas

Jak rychle uplyne půlrok, respektive semestr, budete překvapeni. Zároveň zkouškové období se bude zdát být nekonečné.

Hospodařit s penězi

Koupit si za poslední peníze v měsíci pivo, rohlíky s pomazánkou nebo skripta? Nerozluštitelná záhada každého študáka. Že nevíte, jak to vždycky dopadne…