Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

Takzvaných ideálů mužské i ženské krásy se po světě údajně pohybuje hned několik. Pro dnešek pomineme sličné blondýnky s vysportovanou postavou a dlouhýma nohama a zaměříme se ideál mužské krásy. Jedna studie ve Velké Británii si dala za cíl zjistit, jak si obě pohlaví představují ideálního muže.

Za celým projektem stojí britská značka spodního prádla Jacamo. Za cíl si stanovila zjistit od obou pohlaví,, jak si představují ideálního muže. Proč, to je otázka, nicméně použít tento výzkum jako součást marketingové kampaně byl krok velmi prozíravý.

Jaká byla pravidla? Složit jednotlivé části mužského těla z různých osobností do jedné. Vznikl tak velmi zajímavý miš-maš ideálního muže:

Představa ideálního muže podle mužů:

ideálního muže2

Vlasy: Justin Bieber

Tvář: ostře řezaná od Geralda Butlera

Ruce: svaly Hugha Jackmana

Nohy: Cristiano Ronaldo

ideálního muže4ideálního muže5

Představa ideálního muže podle žen:

ideálního muže

Vlasy: princ Harry

Tvář: rošťácký úsměv prince opět prince Harryho v kombinaci s obličejem komika Jamese Cordena

Tělo: chlupatá hruď Bena Cohena, rugbyového hráče.

ideálního muže3ideálního muže6

 

Shodují se tyto ideály s vašimi představami nebo byste volili nějaké naprosto odlišné? Mimochodem, na této studii se opět jednou ukazuje, jak mají ženy a muži rozdílné názory na ideál krásy, ať už se jedná o krásu ženskou či mužskou. Na jejím základě můžeme tvrdit, že ženy nepotřebují nutně horu svalů a uhlazenou tvářičku, mnohem více jim imponuje inteligence, smysl pro humor a pohodový vzhled.