Rubriky: ZAJÍMAVOSTI TRENDY TECHNOLOGIE
 

Přírodě neporučíš, alespoň se to říká. Tihle asijští chlápci se však o to dost usilovně snaží. Vzali zmrzlou rybu z mrazáku a dali jí do vody k jiné. Prvních pár minut se nic neděje, ale po chvíli, kdy se tělo ryby ohřeje, poprvé vydechne žábrami. Video na internetu spustilo diskuze, jestli je to vůbec možné.

Je to skutečně tak? Dá se vůbec myslet na to, že je to celé pravda? Byla to skutečně klinicky mrtvá ryba? To se asi nedozvíme, každopádně se objevují různé konspirační teorie o tom, jak se to všechno mohlo přihodit. Podle asi nejpravděpodobnější verze vzali týpci z videa živou rybu do mrazáku, který jí pomalu zpomaloval srdeční aktivitu.

ryba-led-rozmrazovani

Po chvíli, kdy ryba byla ještě na živu, tak začali točit a vytáhli jí z mrazivých teplot do teplejší vody. Princip se otočil a ona se postupně dostala zpátky k normálnímu srdečnímu tlukotu. Zjednodušeně řečeno, když hodně zmrznete a necítíte prsty, tak když přijdete do tepla, tak se vám chvíli znovu vrací do normálu.

Svou roli mohla hrát i voda, protože to vypadá, že rybu, jenž zamrazili, vzali ze stejné kádi, kde byla i ta druhá. Navlhlou jí položili do mrazáku – zkuste si někdy mokří otevřít v zimě okno. Začnete mrznout daleko dřív, než vaše zahřáté tělo, neboť se do pevného stavu nejprve ustálí voda na vaší pokožce.

Každopádně to video vypadá fakt parádně, možná by nemuseli trápit živou rybu, ale to bychom se zase neměli o čem vůbec bavit. Ale nebojte, když vezmete zmrazenou rybu z obchodu a dáte jí do vody, tak náhled neobživne, málokdy se ryba mrazí zaživa.