Rubriky: ZAJÍMAVOSTI STYL
 

Dát si kávičku po obědě, speciálně když jsou děti ve škole, už není zas tak běžný. Normálnější je otevřít si flašku vína. To se podařilo zjistit výzkumem ve Velké Británii, kde víno nahradilo klasický cup of tea.

U nás bývala na pořadu dne kávička, kterou ženský vyměňují za sklenku vína. Proč ne, říkáte si. Jenže v Anglii se popíjení vína protáhne až do večera, kdy manželky pokračují v pochlastávání s manželem, případně kámoškou, se kterou potřebujou probrat aktuální problémy nebo jen tak podrbat.

Z výzkumu vyplynulo, a není to zas překvapivý zjištění, že rodiče mají až dvakrát vyšší pravděpodobnost v získání závislosti na chlastu než ti bezdětní. Dokonce Alison Wheeler, odborník na alkoholismus, říká: „Jsme svědky nově vznikající kultury domácího alkoholismu některých matek, které v alkoholu spatřují způsob, jak si zarelaxovat a socializovat se během běžného dne, kdy jsou děti ve škole.“ Uvádí se, že alkohol může být neškodným protijedem na úzkosti, pokud se jedná o jednu dvě skleničky navečír, ze tří až čtyř sklínek denně už se popíjení může vymknout kontrole a stává se pravidlem.

Dříve bylo běžné, že si maminky nalily skleničku až večer, kdy uložily děti. Což není zase tak nepochopitelné. Ale odpolední pochlastávání… Tak mi řekněte, to ty ženský v Anglii nechoděj do práce, že maj čas po obědě začít chlastat?