Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT STYL
 

Graffiti. Pro někoho vrchol umění, pro jiného pouze způsob, jak někomu zničit fasádu. Ať jste na jakékoliv straně tábora, je jisté, že graffiti jsou něčím, co téměř v každém vyvolává nějaké emoce. Zdali jsou pozitivní či negativní pro dnešek nechme stranou, důležité je, že i pro toho, kdo tento způsob pouličního umění odsuzuje, mohou následující obrázky být něčím, po čem uznale pokývá hlavou a řekne si, že to je prostě krása.

Kam se na lidi, kteří pobíhají po ulicích se spreji hrabe van Gogh, da Vinci či Picasso, zní názor odpůrců. Nedá se s ním než souhlasit, avšak chybou by bylo neuznat, že i na takové malby není potřeba žádného umění a talentu. To, co můžete vidět na obrázcích níže, je totiž opravdu TOP. Malby, které dokáží vytvořit takovou optickou iluzi, že ani neuvěříte, že se jedná pouze o malby.

Ne že bychom zde bránili každého, kdo dělá graffiti, to v žádném případě. Ono se také každé běhání se sprejem po nocích nedá považovat za graffiti. To, že se někdo podepíše na zeď v liduprázdném průchodu z nikoho ještě nedělá sprejera. Právě naopak, pro takové lidi spíše sedí označení vandal. Je totiž nutné odlišit čmárání, jehož největší motivací je zničit příslušnou fasádu domu, případně se vytáhnout před svými kamarády a skutečné umění (ano, následující díla se opravdu dají považovat za umění), které potěší téměř jakékoliv oko.

Tyto graffiti se jistě řadí do druhé skupiny.

graffiti13graffiti12graffiti11graffiti10graffiti9graffiti8graffiti7graffiti6graffiti5graffiti4graffiti3graffiti2