Rubrika: ŽIVOT
 

Ta fráze, že Česko je popelnicí civilizované Evropy, je už sice dost ohraná, každopádně v poslední době víc a víc pozorujeme, že na tom asi něco bude a není to jen výmysl nespokojených šetřílků. Dováží se k nám zboží, které by v Německu nebo Anglii jen stěží někdo koupil – a kamenem úrazu není jen mizivá kvalita surovin, ale i poměr cena/váha.

Vždyť si vzpomeňte, jak nám oznámili, že dvoulitrovku Coly už v krámech nekoupíte – místo ní bude jen litr a tři čtvrtě, a to za stejnou cenu. Takhle se vydělává na blbosti neschopných Čecháčků! A to samozřejmě není jediný případ – v posledních dnech se krásně vyznamenala i společnost Bel Sýry, výrobce plátkového Leerdammeru.

68cba65135f89789709bb88c6579_r16-9_w640_h360_g01e5b1f634c111e783780025900fea04

Přišel totiž s žhavou novinkou, která musí zákonitě každého nalákat. Originální Leerdammer má sourozence – tzv. sýr Finesse. To zní vznešeně, že? Aby taky ne, je tam víc tenčích plátků a cena se nehnula ani o korunu! Jen někdo zapomněl říct, že celková váha téhle novinky je o 20 gramů menší. Takže za to, že vám to někdo nakrájel na jemno, zaplatíte víc.

Hned po uvedení na trh se našli nespokojení zákazníci, kteří si neváhali firmě postěžovat. Ta však přišla s elegantní odpovědí: nojo, hmotnost je sice menší, ale pořád tam máte víc plátků! A čím tenčí plátky, tím lepší chuťový zážitek – to máte jako u sušené šunky.

1

Tak takhle se okrádá a oblbuje, kdybyste náhodou nevěděli. Abyste chápali, nejde nám o to, kolik stojí nějaký sýr – nejsme žádní důchodci z Lidlu ani lovci slev, a připlatit si pár korun, to nám žíly netrhá. Tady jde o princip. Abychom se příště nedivili, že až si necháme v řeznictví nakrájet salám, zaplatíme víc, protože je tam přece víc koleček.