Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT TRENDY
 

475 709 Kč. To je částka, která poputuje na konto Masarykova onkologického ústavu v Brně. Složili se na ní fanoušci Youtubera Jirky Krále na charitativním livestramu, který probíhal v neděli 18. září. Fakt, že skrze dobrovolné donaty diváci přispěli více jak čtyři sta padesát tisíc korun, je až neuvěřitelný. Jirka Král opět dokázal, jaký má v dnešní době Youtube vliv.

Proč opět? Už si snad nevzpomínáte na loňský listopad, kdy Jirka Král pořád svůj první charitativní livestream? Pro dětské oddělení nemocnice v Brně tehdy vybral přes 300 000 Kč. Tento rok tuto částku ještě překonal, a to o téměř dvě stě tisíc. Měl na to přitom méně času, oproti čtyřiadvaceti hodinovému vysílání, které uspořádal loni, letos vysílal hodin dvanáct.

Už to vypadá, že se Jirka Král rozhodl z charitativních streamů udělat tradici. Pro letošní rok si vybral opět brněnské zdravotnické zařízení, tentokrát šlo o onkologický ústav v Brně, kde se lidé léčí s jednou z nejzákeřnějších nemocí. K výběru právě tohoto ústavu Jirku inspirovala vlastní zkušenost, dle jeho vlastních slov se tam léčila i jeho matka.

jirka král3

Že charita dopadla úspěšně snad ani není třeba zdůrazňovat. Dokazuje to řeč čísel. Připomeňme si ještě, že původní Jirkův cíl bylo vybrat 170 000 Kč na jeden konkrétní zdravotní přístroj. Finální čísla byla však značně vyšší.


Celková částka: 475 709 Kč

Vybraná částka od fanoušků: 435 709 Kč. (rozdíl v podobě 40 000 Kč mezi oběma částkami představuje příspěvek, kterým celý projekt podpořil sám Král. I on tedy věnoval brněnskému ústavu peníze. Stal se dokonce největším přispěvatelem)

Největší darovaná částka jedním člověkem (mimo Jirky Krále): 36 998 Kč (nick: scobra1cz)

Nejvíce sledujících lidí v jednu chvíli: 24 600!

Celkem lidí, kteří si živé vysílání zobrazili: 854 000 (respektive se jedná o počet přehrání)


A pokud byste se chtěli podívat na to, jak během dvanácti hodin Jirka Král bavil lidi, na Youtube existuje záznam celého streamu.

Takovýmto akcím je nutné pouze zatleskat. Spousta lidí si v dnešní době myslí, že youtubeři jsou pouze lidé, kteří sedí za počítačem a hrají počítačové hry, případně točí kraviny a baví jimi malé dětmi. Né, že by takoví youtubeři neexistovali, to bychom si lhali, kdybychom to tvrdili, za obecnou pravdu to však považovat nelze.

dee

DeeThane také pořádal charitativní stream

Youtube má obrovský vliv, a to nejen na mladou generaci. Důkazem budiž právě tento projekt. Podobnou akcí se nedávno blýskl i jiný youtber respektive streamer, DeeThane, který pořádal taktéž charitativní livestream, který byl určen na podporu dětem s downovým syndromem. Pro oba mladé pány velký palec nahoru!