Rubriky: ZAJÍMAVOSTI VIDEA NOVINKY SHOWBUSINESS
 

Youtuberů si již nějakou dobu všímají i velké společnosti, mají velké množství věrných fanoušků, takže je logické, že se o ně zajímají marketingová oddělení lecjakých firem. Jenže tentokrát do toho vstoupil i gigant rychlého občerstvení McDonald a Jirkovi Královi, jednomu z nejsledovanějších českých youtuberů, umožnil mít na měsíc svůj vlastní burger přímo ve své nabídce. Jak ho můžete ochutnat a co vlastně obsahuje?

Jirka Král je na české YouTube s trochou nadsázky vizionář, pouští se do projektů, které ještě u nás nikdo nezrealizoval. Nedávno si například otevřel vlastní podnik v jednom pražském obchodním centru, kde si můžou lidé dát něco k snědku a zároveň si zahrát hry. Tentokrát však překonal i sám sebe, dostal od McDonaldu příležitost splnit si svůj starý sen o vlastním burgeru.

Když před několika týdny byl navštívit brněnskou pobočku tohoto fast foodu, kde tři roky pracoval, aby se viděl s bývalými kolegy, ještě netušil, že video si pustí i někdo z vedení českého McDonaldu a nabídne mu spolupráci. V nahrávce se zmínil, že se svým tehdejším kolegou vždy toužili po vlastní položce na menu řetězce, a přesně to se mu nakonec podařilo!

Složení, cena, vzhled a distribuce

První, co museli zástupci McDonaldu s Králem vyřešit, bylo složení. Jelikož již díky své praxi všechny ingredience znal, nebylo to zas tak obtížné. Youtuber si do svého burgeru prosadil slaninu, salát, cibulku, McChicken omáčku, maso a sýr, to celé je samozřejmě v tradiční cheeseburger bulce.

Další důležitou věcí byl vzhled. Musel se odlišovat, rozdíl však nebyl v obalu, ale ve žluté samolepce s jeho podpisem. A zajímá vás, kolik za to všechno? Připravte se, že u kasy po vás budou chtít 39 korun. Burger je do konce dubna dostupný na všech prodejnách McDonald. Nenajdete ho však ani na menu, ani v žádné oficiální reklamě, protože se jedná o “tajný burger”. Přesně to také musíte říct u pokladny, aby vám ho vydali. Více již ve videích:

Nejprve trocha objasnění, úvodní schůzka a výběr samolepky

Král navštívil i výrobní linky McDonaldu v Polsku, Německu a Rakousku

Nakonec musel udělat finální ochutnávku, aby zvolil ten nejlepší burger

Na YouTube najdete určitě i další videa jiných youtuberů, kteří ochutnávají tento burger přímo na kameru. Některým chybí rajče, další jsou spokojení a jiní by vyndali slaninu. Dáte si burger Jirky Krále? Bude ještě zajímavé sledovat, kolik lidí si během jednoho měsíce produkt bez jakékoliv reklamy koupí.