Rubriky: ZAJÍMAVOSTI ŽIVOT
 

Obrovského osobního úspěchu a zadostiučinění dosáhl finský školák Jani. Ten má společně se svým bratrem poměrně zajímavou zábavu – již několik let hledají chyby v internetových aplikacích. Tentokrát se vrhli na chyby v Instagramu a Jani na tom dokázal slušně vydělat. Deset tisíc dolarů, to není žádná směšná částka.

Celá situace vyplynula z toho, že si !desetiletý! finský mladík procházel svůj Instagram. A zjistil, že zde má až nečekaně mnoho možností. Místo standardního procházení fotografií, jejich “lajkování” a vkládání komentářů mohl právě komentáře mazat. A to u jakéhokoliv příspěvku na jakémkoliv profilu.

chyby v instagramu.png2

Vzhledem k faktu, že již s měl s hledáním chyb v aplikacích jisté zkušenosti, věděl, kam se obrátit. Okamžitě odeslal email do centrály této, pod Facebook spadající, sociální sítě s obsahem, že může libovolně mazat jakékoliv komentáře. Doplnil to zajímavým příkladem: že může smazat například všechny komentáře pod fotografiemi Justina Biebera (zřejmě není jeho velký fanda).

chyby v instagramu

A světě div se, několik dní po odeslání emailu se Jani dočkal odpovědi. V ní stálo, že chyba byl odstraněna a Janimu byla adresována děkovná slova. Mimo to obdržel jako odměnu 10 000 dolarů. V podstatě za to, že je pravidelným uživatelem sociálních sítí a za nalezení chyby v Instagramu. Dobrá brigáda, že?

S bratrem hledají chyby už dlouho

Na to, kolik je Jenimu let, má internet a sociální sítě v malíku. A za několik měsíců či let jejich užívání dokázal se svým bratrem – dvojčetem nalézt již několik podobných omylů. Nikdy  však nešlo o problém takových rozměrů. Odměnu si za svůj čin nyní vysloužili dokonce poprvé.

O tom, co s nově nabytými penězi Jeni udělá, má jasno. Chce je investovat do nového kola a vybavení na fotbal. Zároveň si oba bratři pořídí nové počítače. Třeba jim přinesou lepší prostředky pro jejich budoucí činnosti. Již nyní se totiž mladý Fin vyjádřil, že svoji budoucí kariéru by chtěl směřovat směrem do internetové bezpečnosti.