Rubriky: TRENDY NOVINKY
 

Skoro to vypadá, jako by zase jednou Češi byli pro svět negativním příkladem. Tedy, spíše Češky. Na tragédii, která se dvěma mladým řidičkám stala na začátku července na Mostecku si asi všichni pamatujete. Nyní se podobný případ odehrál v americké Kalifornii.

“Neřeším zákazy.”

“Za 5 minut u Tesca.”

“Jedeme už 120, 160… jooo.”

A pak nic. Tma a konec.

Tak nějak vypadala autonehoda dvou mladých dívek na začátku července. V plné rychlosti jedna z nich nezvládla řízení a narazila do protihlukové stěny. Řidička zemřela, spolujezdkyně vyvázla s těžkými zraněními. Nejhorší na tom ale bylo to, že po celou dobu vysílali svoji nebezpečnou a zákony porušující jízdu včetně rádoby vtipného a vše zlehčujícího komentáře, na facebook. Živé vysílání neskončilo ani poté, co dívky nabouraly.

Pokud si myslíte, že podobný případ je vysoce ojedinělý, prolétl médii v celém světě a všichni, zejména pak mladí řidiči se z něj ponaučili, jste na velikém omylu. Ani ne o měsíc později evidujeme další selhání lidského rozumu. Téměř totožný příběh, stejně tragické následky.

Naštěstí, dá-li se v takových případech o štěstí vůbec mluvit, se tento případ nestal v České republice, zde možná přeci jenom k nějakému poučení došlo. Do Kalifornie se ale nedostalo.

Stejně jako na Mostecku, základem všeho bylo streamování divoké jízdy. Živě ji vysílala sama řidička, v tu dobu pouze osmnáctiletá. Kromě ní seděly ve voze dvě čtrnáctileté dívky. Jedna z nich dokonce byla sestrou řidičky. Obdulia Sanchezová, která seděla za volantem, nezvládla svoji rychlou jízdu, dostala smyk a auto se převrátilo na střechu. Řidička překonala náraz v relativním pořádku, její mladší sestra na tom byla o poznání hůř. Nebyla připoutaná, a tak vylétla z automobilu na pole, kde zakrvácená ležela. Vše je vidět na onom nepochopitelném videu.

Kdo by si myslel, že v takové chvíli půjde vše stranou, mýlí se podruhé. Obdulia stále držela svůj telefon a pokračovala v živém vysílání. Ve chvíli, kdy spatřila svoji sestru, kterak leží v kaluži krve, zatrnulo jí. “Jacqeline, prosím, vzbuď se,” prosila, telefon však z ruky nepustila. Místo jakýchkoliv snah o oživení se zmohla pouze na slova: “Ku*va, zabila jsem svou sestru! Vím, že skončím navždy ve vězení. Je mi to zkur*eně jedno. Je mi to vážně líto, zlato.“

Nepochopitelné. Mladou řidičku zadrželi policisté a obvinili ji z vraždy a řízení pod vlivem alkoholu. Podle dostupných informací totiž řídila opilá.

Upozorňujeme, že video z nehody je pouze pro silné povahy.