Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Čokoládové vánoční kalendáře jsou stále velmi populární, hlavně mezi dětmi. Dneska už však najdete i takové, které jsou určeny pro dospělé. Pro pány jsou ty, kde jsou spoře oděné ženy, pro dámskou část to pak funguje přesně obráceně. Divili byste se, ale žije mezi námi spousta lidí, kteří příliš neholdují čokoládě a všeobecně sladkému. No a konečně mají alternativu – sýrovou.

Pokud si myslíte, že tu prezentujeme nějaký výrobek, který si můžete koupit pouze v zahraničí za těžké peníze, tak se mýlíte. Zatím není tento netradiční vánoční kalendář k mání v obchodech, protože se sériově nevyrábí, ale bloggerka, jenž s tímto nápadem přišla, vám ukáže, jak si udělat sýrový kalendář doma.

cheese-advent-calendar-sowrongitsnom-21

Angličanka Annem Hobsonová z Londýna pravidelně přispívá na svůj blog ‘So Wrong It’s Nom‘ novinkami ze světa sýrů. Proto není divu, že právě ona přišla loni s nápadem sýrových kalendářů. Letos si ho můžete vyrobit a příští rok už bude ke koupi. Mohly by s tím přijít i české společnosti, protože je to skvělá varianta pro milovníky slaných pochutin.

cheese-advent-calendar-sowrongitsnom-18

Dali byste si?

cheese-advent-calendar-sowrongitsnom-3