Rubrika: TECHNOLOGIE
 

Člověk by řekl, že o tak jasné věci jako je kulatost Země nemůže mít v dnešní době už nikdo žádné pochyby. Poslední dobou se ale zase množí konspirátoři, kteří tvrdí, že to, na co přišla moderní věda, je nesmysl a Země je placatá. A cítí se u toho přinejmenším jako Galileo Galilei.

Placatost Země se snaží dokázat mnohými, někdy dost debilními způsoby. Jako jeden příklad za všechny uveďme tohohle vynalézavého experimentátora – říká se D Marble a bourá moderní fyziku tím, že si nosí do letadla vodováhu.

Vzal si ji s sebou na cestu ze Severní Karoliny do Seattlu a cestoval s ní letadlem něco okolo 203 mil. Výsledkem je tohle video, kde všechny ty propagandistické teorie o kulatosti Země samozřejmě popřel!

Důkazem o placatosti Země je podle něj to, že bublinka ve vodováze zůstala po celou dobu letu ve středu. Kdyby byla naše planeta kulatá, každých 5 mil by podle něj docházelo k zakřivení. To se však prý nestalo. Tak teď Marble D nabádá i ostatní, aby zkusili to samé a přesvědčili se na vlastní oči, pokud jim video nestačí.

Jen škoda, že jako důkaz zakřivení zemského povrchu mohlo sloužit i to, kdyby se prostě podíval z okýnka na Zemi z výšky. Ale to je moc složité, tak radši vodováha! No a počkat… vždyť ta bublinka se nepohnula ani při přistání. Je na čase se začít ptát, jestli vůbec existuje něco jako letecká doprava a nejsou to všechno jen řeči vyčůraných politiků, kteří se nás snaží obalamutit a zmanipulovat!