Rubrika: ZAJÍMAVOSTI
 

Říká se, že Češi jsou národem pivařů. Mnoho z nás se považuje za znalce piva. Což se výborně ukazuje při jeho konzumaci. Tehdy se toho mnoho napovídá, stejně jako o pivu samotném. Po světě koluje několik mýtů o pivu které v žádném případě nejsou pravdivé.

Dvanáctka má dvanáct procent alkoholu a je silnější než desítka

Chyba! Čísla, objevující se na etiketách pivních lahví či pivních sudech, nejsou v žádném případě podílem alkoholu a už vůbec neudávají teplotu piva. Vyjadřují totiž % cukru v mladině (varné směsi). Je však pravda, že ve 12 ° pivu je o něco málo alkoholu více. Dvanáctka bývá obvykle hutnější a tmavší.

Čím tmavší pivo, tím lepší chuť

pivo 2

Tmavá barva u piva je způsobena sladem. Vzhledem k tomu, že Češi jsou zvyklí na tmavá piva, chutnají jim a mají tu tradici, výrobci často dodávají tmavší barvu umělými přísadami. Čímž lepší (kvalitnější) chuť rozhodně nepřidají.

Čím více vychlazené pivo, tím lépe chutná

pivo

Každý máme rád pivo vychlazené, správná teplota je důležitá, jelikož při ní ideálně vyniká chuť piva. Dle známého přísloví: všeho s mírou, ledové pivo může způsobit, že chuťové buňky nebudou správně reagovat na chuť piva a mohou jej zkreslovat, což konzumentům zlatavého moku jistě neprospěje.

Čím větší říz, tím lepší pivo

Říz je označení pro množství oxidu uhličitého, obsaženého v pivu. Tato látka v pivu vzniká již při jeho výrobě a zároveň se do něj dostává při čepování. Obvyklé množství CO2 v jednom litru piva je 5 g. Jako při výše uvedených pověrách, ani zde však neplatí přímá úměra mezi osvěžením, získaným z dobrého řízu a jeho množstvím.

pivo nahled

Nějaké mýty, říkající se o pivu, jsou ovšem pravdivé. Platí, že se po něm tloustne, jelikož alkohol podporuje ukládání tuků a zároveň pivo zvyšuje chuť k jídlu. Stejně tak má pivo (alkohol) tu vlastnost, že odvodňuje.