Rubriky: NOVINKY STYL
 

Nejdřív černoch z Lidlu a teď tohle. Značka Nebbia, která prodává fitness oblečení se rozhodla, že do jedné ze svých kampaní zařadí taky trochu cizokrajnějšího modela. A reakce? Klasika. Pár rasistických komentů se objevilo i tady.

nebbia02

Jenže Nebbia už tak diplomatická jako Lidl nebyla. Všem autorům těchto “milých” komentářů to vrátila dvojnásob. Žádné okecávačky, žádné mlžení. Úspěšný sportovec v kategorii men’s physique Dennis Johansen je členem jejich týmu už dlouho, a podle šéfa společnosti by si každý měl dvakrát rozmyslet, než si ho začne brát do huby. Takže značka podnikla jednoduchý krok.

“Vrátíme vám peníze v plné výši vašeho nákupu, a je nám jedno, jestli máte tričko rok nebo deset. Po včerejšku (dni, kdy se na Facebooku začaly množit rasistické poznámky, pozn. red.) nechceme, aby naše oblečení nosili lidé, kteří v sobě mají rasovou nenávist. Jestli chcete zboží vrátit, napište nám na adresu somrasista@nebbia.sk.”

Značka sportovce pro propagaci oblečení využila ne proto, že to předtím udělal Lidl a přineslo jim to nebývalou popularitu, ale spíš proto, že ten chlap je prostě korba a oblečení na něm vypadá dobře. Žádné negativní reakce ani nečekali. Ale jak se ukázalo, rasisti nikdy nespí, a to ani na Slovensku.

Co myslíte, kolik jim na somrasista@nebbia.sk dorazí mailů?